MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ DO NAS
+48 61 822 05 58

Realizacje


Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu

Zabudowę dzielnicy Wilda stanowi zabytkowy układ urbanistyczno-architektoniczny o zwartej i jednorodnej stylistycznie zabudowie. Obiekty wyróżniają się mnogością detali architektonicznych charakteryzujących śródmiejską zabudowę Poznania.

Głównym materiałem elewacyjnym budynków istniejących na przedmiotowym terenie jest cegła w odcieniach pomarańczy i żółci oraz bogate zdobienia ornamentami roślinnymi. W strukturze elewacji istniejących przeważają liczne balkony, wykusze i rzeźbione nadproża.

Zaprojektowana bryła nawiązuje do sąsiadującej zabudowy rytmem, kształtem i wielkością otworów okiennych.  Nowoczesnego charakteru nadają załamania powierzchni elewacji, które wzbogacają geometrię bryły o dodatkowy światłocień, jednocześnie swoim układem akcentują istotne przestrzenie budynku takie jak wejście główne. Przeszklenie na poziomie parteru dodaje lekkości.

 

Koncepcja zakłada, że podstawowym materiałem okładzinowym będą płyty kompozytowe w kolorze białym, które pozwalają na swobodne kształtowanie geometrii elewacji. Z tego samego materiału wykonane będą wnęki okienne i obudowa w obrębie przejścia do dziedzińca wewnętrznego. Zastosowanie jednego materiału na całej powierzchni ujednolica bryłę oraz podkreśla jej geometrie.Galeria zdjęć
Wróć
KONTAKT
zadzwoń do nas
61 822 05 58
wyślij do nas fax
61 825 65 27
Mapka dojazdu
Sprawdź jak dojechać do nas
NASI PARTNERZY
LOGO Sound And Space
Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych